WP File Manager - en to eu translation catalogue (169 entries)

en: ->  It will ban particular users by just putting their ids seprated by commas(,). If user is Ban then they will not able to access wp file manager on front end.
eu: -> Erabiltzaile partikularrak debekatuko ditu komaz bereizitako IDak jarrita (,). Erabiltzailea Debekatuta badago, ezin izango dute frontendean wp fitxategi kudeatzailea sartu.

en: -> * for all operations and to allow some operation you can mention operation name as like, allowed_operations="upload,download". Note: seprated by comma(,). Default: *
eu: -> * eragiketa guztietarako eta eragiketa batzuk onartzeko eragiketaren izena aipa dezakezu, allowed_operations="upload,download". Oharra: komaz (,) bereizita. Lehenetsia: *

en: -> File Manager Theme. Default: Light
eu: -> Fitxategi kudeatzailearen gaia. Lehenetsia: Light

en: -> File Modified or Create date format. Default: d M, Y h:i A
eu: -> Fitxategia aldatu edo Sortu data formatua. Lehenetsia: d M, Y h: i A

en: -> File manager Language. Default: English(en)
eu: -> Fitxategi kudeatzailea Hizkuntza. Lehenetsia: English(en)

en: -> Filemanager UI View. Default: grid
eu: -> Filemanager UI View. Lehenetsia: grid

en: -> Here "test" is the name of folder which is located on root directory, or you can give path for sub folders as like "wp-content/plugins". If leave blank or empty it will access all folders on root directory. Default: Root directory
eu: -> Hemen "test" erro direktorioan dagoen karpetaren izena da, edo azpikarpeten bidea eman dezakezu "wp-content / plugins" bezala. Hutsik edo hutsik uzten baduzu root direktorioko karpeta guztietara sartuko da. Lehenetsia: Root directory

en: -> It will allow all roles to access file manager on front end or You can simple use for particular user roles as like allowed_roles="editor,author" (seprated by comma(,))
eu: -> Rol guztiak fitxategi-kudeatzailean frontendean sartzeko aukera emango du edo Erabiltzaile rol jakin batzuetarako erraz erabil dezakezu allowed_roles="editor,author" (komaz (,) bereizita)

en: -> It will lock mentioned in commas. you can lock more as like ".php,.css,.js" etc. Default: Null
eu: -> Komaz aipatutako blokeatuko da. gehiago blokea ditzakezu ".php, .css, .js" eta abar. Lehenetsia: Null

en: -> for access to read files permission, note: true/false, default: true
eu: -> fitxategiak irakurtzeko baimena eskuratzeko, oharra: egia / gezurra, lehenetsia: true

en: -> for access to write files permissions, note: true/false, default: false
eu: -> Fitxategiak idazteko baimenak atzitzeko, oharra: egia / gezurra, lehenetsia: false

en: -> it will hide mentioned here. Note: seprated by comma(,). Default: Null
eu: -> hemen aipatutakoa ezkutatuko da. Oharra: komaz (,) bereizita. Lehenetsia: Null

en: <code>[wp_file_manager]</code> -> It will show file manager on front end. But only Administrator can access it and will control from file manager settings.
eu: <code> [wp_file_manager] </code> -> Frontend fitxategien kudeatzailea erakutsiko du. Baina administratzaileak soilik sar dezake eta fitxategi kudeatzailearen ezarpenetatik kontrolatuko du.

en: <code>[wp_file_manager_admin]</code> -> It will show file manager on front end. You can control all settings from file manager settings. It will work same as backend WP File Manager.
eu: <code> [wp_file_manager_admin] </code> -> Frontend fitxategien kudeatzailea erakutsiko du. Ezarpen guztiak fitxategi kudeatzailearen ezarpenetatik kontrola ditzakezu. WP fitxategi kudeatzailearen backend funtzionatuko du.

en: <span class="fm_console_error">Nothing selected for backup</span>
eu: <span class="fm_console_error">BEz da ezer hautatu babeskopia egiteko</span>

en: <span class="fm_console_error">Others backup failed.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Beste batzuek segurtasun kopia huts egin dute.</span>

en: <span class="fm_console_error">Plugins backup failed.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Pluginen segurtasun kopiak huts egin du.</span>

en: <span class="fm_console_error">Security Issue.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Segurtasun arazoa.</span>

en: <span class="fm_console_error">Themes backup failed.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Gaien babeskopiak huts egin du.</span>

en: <span class="fm_console_error">Unable to create database backup.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Ezin da datu basearen segurtasun kopia sortu.</span>

en: <span class="fm_console_error">Uploads backup failed.</span>
eu: <span class="fm_console_error">Ezin izan da kargatzearen segurtasun kopia egin.</span>

en: <span class="fm_console_success">All Done</span>
eu: <span class="fm_console_success">Guztia Eginda</span>

en: <span class="fm_console_success">Database backup done.</span>
eu: <span class="fm_console_success">Datu-basearen babeskopia egin da.</span>

en: <span class="fm_console_success">Others backup done.</span>
eu: <span class="fm_console_success">Beste kopia batzuk egin dira.</span>

en: <span class="fm_console_success">Plugins backup done.</span>
eu: <span class="fm_console_success">Pluginen babeskopia egin da.</span>

en: <span class="fm_console_success">Themes backup done.</span>
eu: <span class="fm_console_success">Gaien babeskopia egin da.</span>

en: <span class="fm_console_success">Uploads backup done.</span>
eu: <span class="fm_console_success">Kargatutako kopiak egin dira.</span>

en: Action
eu: Ekintza

en: Actions upon selected backup(s)
eu: Aukeratutako babeskopien gaineko ekintzak

en: Admin can restrict actions of any user. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users.
eu: Administratzaileak edozein erabiltzaileren ekintzak muga ditzake. Fitxategiak eta karpetak ere ezkutatu eta erabiltzaile desberdinentzako karpeten bide desberdinak ezar ditzakezu.

en: Admin can restrict actions of any userrole. Also hide files and folders and can set different - different folders paths for different users roles.
eu: Administratzaileak edozein erabiltzaileren ekintzak muga ditzake. Fitxategiak eta karpetak ezkutatu eta karpeta desberdinak ezar ditzakezu erabiltzaileen rol desberdinetarako.

en: After enable trash, your files will go to trash folder.
eu: Zakarrontzia gaitu ondoren, zure fitxategiak zakarrontzira joango dira.

en: After enabling this all files will go to media library.
eu: Gaitu ondoren fitxategi guztiak mediatekara joango dira.

en: Are you sure want to remove selected backup(s)?
eu: Ziur zaude hautatutako segurtasun kopiak kendu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete this backup?
eu: Ziur zaude segurtasun kopia hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to restore this backup?
eu: Ziur zaude segurtasun kopia hau leheneratu nahi duzula?

en: Backup / Restore
eu: Babeskopia / Berreskuratu

en: Backup Date
eu: Babeskopia-data

en: Backup Now
eu: Babeskopia orain

en: Backup Options:
eu: Babeskopien aukerak:

en: Backup data (click to download)
eu: Babeskopia datuak (egin klik deskargatzeko)

en: Backup files will be under
eu: Babeskopien fitxategiak azpian egongo dira

en: Backup is running, please wait
eu: Babeskopiak martxan daude, itxaron mesedez

en: Backup not found!
eu: Babeskopia ez da aurkitu!

en: Backup removed successfully!
eu: Babeskopia behar bezala kendu da!

en: Backup successfully deleted.
eu: Babeskopiak behar bezala ezabatu dira.

en: Backups removed successfully!
eu: Babeskopiak behar bezala kendu dira!

en: Ban
eu: Debeku

en: Browser and OS (HTTP_USER_AGENT)
eu: Arakatzailea eta OS (HTTP_USER_AGENT)

en: Buy PRO
eu: Erosi PRO

en: Buy Pro
eu: Erosi Pro

en: Cancel
eu: Utzi

en: Change Theme Here:
eu: Hemen aldatu gaia:

en: Code-editor View
eu: Kode editorea Ikusi

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Copy files or folders
eu: Kopiatu fitxategiak edo karpetak

en: Currently no backup(s) found.
eu: Une honetan ez da babeskopiarik aurkitu.

en: DELETE FILES
eu: EZABATU FITXATEGIAK

en: Dark
eu: Iluna

en: Database Backup
eu: Datu basearen babeskopia

en: Database backup done on date
eu: Datu-basearen babeskopia egunean egin da

en: Database backup restored successfully.
eu: Datu basearen segurtasun kopia behar bezala berrezarri da.

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default:
eu: Lehenetsia:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Deselect
eu: Desautatu

en: Dismiss this notice.
eu: Baztertu ohar hau.

en: Donate
eu: Eman

en: Download Files Logs
eu: Deskargatu fitxategien erregistroak

en: Download files
eu: Deskargatu fitxategiak

en: Duplicate or clone a folder or file
eu: Karpeta edo fitxategi bat bikoiztu edo klonatu

en: Edit Files Logs
eu: Editatu fitxategien erregistroak

en: Edit a file
eu: Editatu fitxategi bat

en: Enable Files Upload to Media Library?
eu: Multimedia liburutegian fitxategiak kargatu nahi dituzu?

en: Enable Trash?
eu: Zaborrontzia gaitu nahi duzu?

en: Existing Backup(s)
eu: Dauden segurtasun kopiak

en: Extract archive or zipped file
eu: Atera artxiboa edo konprimitutako fitxategia

en: File Manager - Shortcode
eu: Fitxategi kudeatzailea - Shortcode

en: File Manager - System Properties
eu: Fitxategi kudeatzailea - Sistemaren propietateak

en: File Manager Root Path, you can change according to your choice.
eu: Fitxategi kudeatzailearen erro bidea, zure aukeraren arabera alda dezakezu.

en: File Manager has a code editor with multiple themes. You can select any theme for code editor. It will display when you edit any file. Also you can allow fullscreen mode of code editor.
eu: Fitxategi kudeatzaileak kode editorea du gai anitzekin. Kode editorerako edozein gai hauta dezakezu. Edozein fitxategi editatzen duzunean bistaratuko da. Kode editorearen pantaila osoko modua ere baimendu dezakezu.

en: File Operations List:
eu: Fitxategien eragiketen zerrenda:

en: File doesn't exist to download.
eu: Ez dago fitxategia deskargatzeko.

en: Files Backup
eu: Fitxategien babeskopia

en: Gray
eu: grisa

en: Help
eu: Laguntza

en: Here admin can give access to user roles to use filemanager. Admin can set Default Access Folder and also control upload size of filemanager.
eu: Hemen administratzaileak erabiltzaileen roletarako sarbidea eman dezake filemanager erabiltzeko. Administratzaileak sarbide-karpeta lehenetsia ezar dezake eta fitxategi-kudeatzailearen igoeraren tamaina ere kontrola dezake.

en: Info of file
eu: Fitxategiaren informazioa

en: Invalid Security Code.
eu: Segurtasun kodea baliogabea.

en: Last Log Message
eu: Azken erregistro mezua

en: Light
eu: Argia

en: Logs
eu: Erregistroak

en: Make directory or folder
eu: Egin direktorioa edo karpeta

en: Make file
eu: Egin fitxategia

en: Maximum file upload size (upload_max_filesize)
eu: Gehienezko fitxategi kargaren tamaina (upload_max_filesize)

en: Memory Limit (memory_limit)
eu: Memoriaren muga (memory_limit)

en: Missing backup id.
eu: Babeskopiaren IDa falta da.

en: Missing parameter type.
eu: Parametro mota falta da.

en: Missing required parameters.
eu: Beharrezko parametroak falta dira.

en: No Thanks
eu: Ez eskerrik asko

en: No log message
eu: Ez dago egunkari mezurik

en: No logs found!
eu: Ez da egunkaririk aurkitu!

en: Note:
eu: Ohar:

en: Note: These are demo screenshots. Please buy File Manager pro to Logs functions.
eu: Oharra: Demo pantaila-argazkiak dira. Mesedez, erosi File Manager pro egunkariak funtzioetarako.

en: Note: This is just a demo screenshot. To get settings please buy our pro version.
eu: Oharra: hau demo pantaila-argazkia da. Ezarpenak lortzeko, mesedez erosi gure pro bertsioa.

en: OK
eu: Ados

en: Ok
eu: Ados

en: Others (Any other directories found inside wp-content)
eu: Beste batzuk (wp-content barruan aurkitzen diren beste edozein direktorio)

en: Others backup done on date
eu: Beste kopia batzuk egunean egindakoak

en: Others backup restored successfully.
eu: Beste segurtasun kopia batzuk ongi zaharberritu dira.

en: PHP version
eu: PHP bertsioa

en: Paste a file or folder
eu: Itsatsi fitxategi edo karpeta bat

en: Please Enter Email Address.
eu: Mesedez, idatzi helbide elektronikoa.

en: Please Enter First Name.
eu: Mesedez, jarri izena.

en: Please Enter Last Name.
eu: Mesedez, idatzi abizena.

en: Please change this carefully, wrong path can lead file manager plugin to go down.
eu: Aldatu hau arretaz, bide okerrak fitxategi kudeatzailearen plugina jaistera eraman dezake.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugins backup done on date
eu: Pluginen segurtasun kopia egunean egin da

en: Plugins backup restored successfully.
eu: Pluginen segurtasun kopia behar bezala berrezarri da.

en: Post maximum file upload size (post_max_size)
eu: Igotako gehienezko fitxategi kargaren tamaina (post_max_size)

en: Preferences
eu: Lehentasunak

en: Privacy Policy
eu: Pribatutasun politika

en: Public Root Path
eu: Sustraien bide publikoa

en: RESTORE FILES
eu: FITXATEGIAK BERRESKURATU

en: Remove or delete files and folders
eu: Kendu edo ezabatu fitxategiak eta karpetak

en: Rename a file or folder
eu: Aldatu fitxategi edo karpeta bat

en: Restore
eu: Berreskuratu

en: SUCCESS
eu: ARRAKASTA

en: Save Changes
eu: Aldaketak gorde

en: Saving...
eu: Gordetzen ...

en: Search things
eu: Gauzak bilatu

en: Select All
eu: Hautatu guztiak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings - Code-editor
eu: Ezarpenak - Kode editorea

en: Settings - General
eu: Ezarpenak - Orokorra

en: Settings - User Restrictions
eu: Ezarpenak - Erabiltzaileen murriztapenak

en: Settings - User Role Restrictions
eu: Ezarpenak - Erabiltzaile rolen mugak

en: Settings saved.
eu: Ezarpenak gorde dira.

en: Simple cut a file or folder
eu: Fitxategi edo karpeta bat moztu sinpleki

en: System Properties
eu: Sistemaren propietateak

en: Terms of Service
eu: Zerbitzu-baldintzak

en: The backup apparently succeeded and is now complete.
eu: Badirudi babeskopiak arrakasta izan duela eta amaitu dela.

en: Themes
eu: Gaiak

en: Themes backup done on date
eu: Gaien segurtasun kopia egunean egina

en: Themes backup restored successfully.
eu: Gaien segurtasun kopia behar bezala berrezarri da.

en: Time now
eu: Ordua

en: Timeout (max_execution_time)
eu: Denbora-muga (max_execution_time)

en: To make a archive or zip
eu: Artxiboa edo zip kodea egiteko

en: Today
eu: Gaur

en: USE:
eu: ERABILERA:

en: Unable to removed backup!
eu: Ezin da kendu babeskopia!

en: Unable to restore DB backup.
eu: Ezin da DB babeskopia leheneratu.

en: Unable to restore others.
eu: Ezin dira beste batzuk leheneratu.

en: Unable to restore plugins.
eu: Ezin dira pluginak leheneratu.

en: Unable to restore themes.
eu: Ezin dira gaiak leheneratu.

en: Unable to restore uploads.
eu: Ezin dira kargak leheneratu.

en: Upload Files Logs
eu: Kargatu fitxategiak erregistroak

en: Upload files
eu: Fitxategiak igo

en: Uploads
eu: Kargak

en: Uploads backup done on date
eu: Kargatutako segurtasun kopiak egunean egin dira

en: Uploads backup restored successfully.
eu: Kargak babeskopiak behar bezala berrezarri dira.

en: Verify
eu: Egiaztatu

en: View Log
eu: Ikusi erregistroa

en: WP File Manager
eu: WP fitxategi kudeatzailea

en: WP File Manager - Backup/Restore
eu: WP File Manager - Backup / Restore

en: WP File Manager Contribution
eu: WP fitxategi kudeatzailearen ekarpena

en: We love making new friends! Subscribe below and we promise to
        keep you up-to-date with our latest new plugins, updates,
        awesome deals and a few special offers.
eu: Lagun berriak egitea maite dugu! Harpidetu behean eta hala agintzen dugu
        eguneratuta mantendu zaitez gure azken plugin berriekin, eguneratzeekin,
        eskaintza bikainak eta eskaintza berezi batzuk.

en: Welcome to File Manager
eu: Ongi etorri fitxategi kudeatzailera

en: You have not made any changes to be saved.
eu: Ez duzu gordetzeko aldaketarik egin.
